homeSuccess StoriesSuez
Funkcjonalne produkty wykonane z zaskakujących materiałów

Informacje o
Projekcie


Wraz z naszym partnerem - Grupą SUEZ, zajmującą się recyklingiem i wykorzystaniem odpadów dla największych firm w skali globalnej, opracowaliśmy kreatywne i innowacyjne pomysły na upcykling wybranych odpadów, które firma SUEZ odebrała od swoich klientów. Przygotowaliśmy szereg funkcjonalnych i estetycznych prototypów produktów ze zużytych opakowań na karmę dla zwierząt firmy Royal Canin, a także wiele unikalnych, oryginalnych przedmiotów dla HP Automotive z wykorzystaniem ich odpadów poprodukcyjnych.

Materiały
których użyliśmy


Bądźmy szczerzy, produkty, które stworzyliśmy dla SUEZ wyglądają bardzo dobrze! Wiecie co? Zabrzmi to nietypowo, ale są one wykonane ze zużytych opakowań na karmę dla zwierząt Royal Canin oraz odpadów poprodukcyjnych HP Automotive. Tak, lubimy to, co niekonwencjonalne i rzucamy wyzwanie obecnemu stanowi rzeczy.

Efekt
Cyrkularności


Opracowaliśmy projekty koncepcyjne upcyklingu marki z odpadów odebranych od kluczowych klientów SUEZ (Royal Canin oraz HP Automotive). Poprzez nasz innowacyjny sposób myślenia stworzyliśmy funkcjonalne i oryginalne pokrowce na laptopy, torby oraz pufy z odpadów poprodukcyjnych HP Automotive. Dla nas odpady = wartość.
Nasz linearny model ekonomiczny jest zbudowany na ograniczoności zasobów. Z jednej strony mamy ciągle wzrastające potrzeby, a z drugiej ograniczone i kurczące się dramatycznie zasoby naturalne. W pełni cyrkularna gospodarka oferuje perspektywę gospodarki globalnej, która jest z założenia regeneratywna. Jako pracownicy i obywatele mamy świadomość, że aby znaleźć odpowiedź na współczesne wyzwania gospodarki odpadami, potrzebujemy szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach życia społecznego. Tylko to, w połączeniu z przełomowymi technologiami, może doprowadzić do sukcesu na tym polu. Z pewnością nie chcesz stracić szansy na danie drugiego życia swoim odpadom, oszczędzając ograniczone zasoby, a zyskując nowe produkty bez ponoszenia zbędnych kosztów, a co ważniejsze dołączając do spektakularnego ruchu cyrkularnej gospodarki.

Dowiedz się
więcej