homeSuccess StoriesMcdonald's
Burger McBaner

Informacje o
Projekcie


Sieć McDonald's posiada 378 restauracji w całej Polsce. Każda restauracja generuje duże ilości odpadów związanych z działaniami komunikacyjnymi - w szczególności banery reklamowe, roll upy z aktualnym menu w danym miesiącu. Argumenty przemawiające za ochroną środowiska są niezwykle istotne dla sieci McDonald’s, która szuka nowych sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko. Z tego względu wymyśliliśmy upcyklingowe rozwiązanie wykorzystujące banery reklamowe z restauracji, nadając im drugie życie w postaci praktycznych toreb unisex, kalendarzy oraz notatników.

Materiały
których użyliśmy


Te oryginalne produkty wytwarzamy z banerów reklamowych/z wielkoformatowych siatek mesh, roll-upów oraz samochodowych pasów bezpieczeństwa.

Efekt
Cyrkularności


Aspekt cyrkularności w naszym projekcie pomaga firmie McDonald’s zmniejszyć negatywny wpływ jej działalności na środowisko. Regularnie przekształcamy ich banery reklamowe w setki toreb, które są rozdawane pracownikom oraz klientom podczas różnego rodzaju firmowych eventów. Jak dotąd udało nam się przetworzyć ponad 1500 metrów kwadratowych zużytych banerów, a liczba ta stale rośnie. Nasze rozwiązanie można zastosować do wszelkiego rodzaju nieaktualnych materiałów marketingowych, co stanowi inspirację dla każdej innej firmy chętnej zmniejszyć negatywny wpływ swojej działalności na środowisko.

Nasz linearny model ekonomiczny jest zbudowany na ograniczoności zasobów. Z jednej strony mamy ciągle wzrastające potrzeby, a z drugiej ograniczone i kurczące się dramatycznie zasoby naturalne. W pełni cyrkularna gospodarka oferuje perspektywę gospodarki globalnej, która jest z założenia regeneratywna. Jako pracownicy i obywatele mamy świadomość, że aby znaleźć odpowiedź na współczesne wyzwania gospodarki odpadami, potrzebujemy szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach życia społecznego. Tylko to, w połączeniu z przełomowymi technologiami, może doprowadzić do sukcesu na tym polu. Z pewnością nie chcesz stracić szansy na danie drugiego życia swoim odpadom, oszczędzając ograniczone zasoby, a zyskując nowe produkty bez ponoszenia zbędnych kosztów, a co ważniejsze dołączając do spektakularnego ruchu cyrkularnej gospodarki.

Dowiedz się
więcej