homeSuccess StoriesSuez
Modne torebki wykonane z banerów reklamowych

Informacje o
Projekcie


Podkreślając innowacyjne podejście firmy do zagadnienia drugiego życia odpadów, zaprojektowaliśmy prezenty upcyklingowe z surowców otrzymanych z firmy SUEZ. Nadaliśmy drugie życie starym, nieaktualnym materiałom promocyjnym firmy, które zostały zastąpione nowymi podczas rebrandingu firmy SUEZ. Udowodniliśmy, że recykling to nie tylko główna gałąź biznesu SUEZ, lecz także codzienne działanie oraz sposób na innowacyjną komunikację marki. Roll-upy, namioty, flagi ze starym logotypem zostały przetworzone na atrakcyjne torby na zakupy, które zachwyciły klientów firmy SUEZ pomysłowością, funkcjonalnością i kolorami.

Materiały
których użyliśmy


Nasza gospodarka pędzi z niespotykaną wcześniej prędkością, a życie bieżących materiałów promocyjnych niestety trwa zaledwie kilka chwil. Tracą na aktualności tuż po tym jak zostaną wyprodukowane! Nasze produkty zostały stworzone z takich właśnie zdezaktualizowanych materiałów jak roll-upy, namioty, flagi i banery marki SUEZ.

Efekt
Cyrkularności


Przeprowadziliśmy analizę zużytych materiałów SUEZ i opracowaliśmy koncepcję biznesową dla upcyklingu odpadów SUEZ. Znaleźliśmy całkiem nowy zestaw zastosowań dla nieaktualnych materiałów marketingowych takich jak roll-upy, namioty i flagi, nie tylko zmieniając je w oryginalne prezenty dla klientów SUEZ, takie jak torby codziennego użytku, lecz także nadając nowy wymiar komunikacji na temat odświeżonej identyfikacji wizualnej firmy. Dzięki temu podejściu ponad 100 klientów korporacyjnych firmy SUEZ zainspirowało się i zdobyło wiedzę na temat sposobów zagospodarowania takiego typu odpadów.
Nasz linearny model ekonomiczny jest zbudowany na ograniczoności zasobów. Z jednej strony mamy ciągle wzrastające potrzeby, a z drugiej ograniczone i kurczące się dramatycznie zasoby naturalne. W pełni cyrkularna gospodarka oferuje perspektywę gospodarki globalnej, która jest z założenia regeneratywna. Jako pracownicy i obywatele mamy świadomość, że aby znaleźć odpowiedź na współczesne wyzwania gospodarki odpadami, potrzebujemy szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach życia społecznego. Tylko to, w połączeniu z przełomowymi technologiami, może doprowadzić do sukcesu na tym polu. Z pewnością nie chcesz stracić szansy na danie drugiego życia swoim odpadom, oszczędzając ograniczone zasoby, a zyskując nowe produkty bez ponoszenia zbędnych kosztów, a co ważniejsze dołączając do spektakularnego ruchu cyrkularnej gospodarki

Dowiedz się
więcej